Ievads

LED (Light Emitting Diode, LED) - pusvadītāju diode, kas var izstarot gaismu, kad spriegums ir piemērots tam virzienā uz priekšu. Faktiski, šī diode, kas pārveido elektrisko enerģiju gaismas. Atkarībā no materiāla, no kura gaismas diode tiek ražota, tas var izstarot gaismu dažādu viļņu garumu (dažādas krāsas), un ir dažādi elektriskie parametri.  LED izmanto daudzās dzīves jomās kā līdzeklis attēlot vizuālo informāciju.Piemēram, viena emisiju vai kā vairākas LED konstrukcijām - segmentu displejs , LED matricas kopu un tā tālāk. Arī pēdējos gados aktīvi ieņem segmenta LED apgaismojums. Tie tiek izmantoti automobiļu lukturiem, Lukturi, lampas un lustras.Piemērošana LED


LED apzīmējums shēma

Elektriskās shematisks LED diode ir apzīmēts ar divām bultām. Bultas norāda no diodes, kas simbolizē gaismas emisijas. Nejauciet ar fotodiodes , kura bultas norāda uz to. Iekšzemes shēmām burtiem vienu LED - HL.LED apzīmējums

Secinājumi un marķējums LED

Standarta melnbalto LED ir divi termināli - ir anoda un katoda. Noteikt, kura no secinājumiem ir anoda var vizuāli novērot. Vai Svina Gaismas diodes anoda katodu parasti ir ilgāks.

ja LED plus


SMD LED ir tie paši secinājumi, bet flipside tur parasti ir apzīmēti ar trijstūri vai līdzības burtu T. anods ir secinājums, kas saskaras ar vienu pusi trīsstūra vai augšējo daļu burtu T. 

marķējums SMD LED


Ja jūs nevarat vizuāli noteikt, kur Kādus secinājumus var ping LED. Lai to izdarītu, jums būs nepieciešams barošanas avots, vai adapteris, kas spēj ražot spriegumu apmēram 5 volti. Pieslēgt jebkuru izvadi LED negatīvu avotu, un otrs ir savienots ar pozitīvo spaili avota ar rezistenci 200-300 Omi. Ja LED ir pareizi, tā spīd. Pretējā gadījumā mainīt secinājumus vietas un atkārtojiet procedūru.  

rezistoru var iztikt, ja nevar savienot pozitīvu gala enerģijas avota un ātri "panākt" savu secinājumu par LED. Bet parasti piemēro daudz stresa uz LED, neierobežojot pašreizējo, jūs nevarat - tas var neizdoties!

Sprieguma LED

LED izstaro gaismu, kad spriegums ir piemērots tai virzienā uz priekšu: uz anoda - plus, un katoda - mīnus.

ieskaitot LED


Minimālais spriegums, pie kura gaismas diode deg atkarīga no tās materiāla. Turpmāk tabulā ir redzams vērtības stresa testa LED pie 20 mA un krāsas tie izdala. Šie dati ir ņemti no kataloga kompānijas LED Vishay, dažādas datu lapu un Wikipedia. 

spriegumi dažādu LED


Lielākais spriegums ir nepieciešams zilā un baltā LED, un mazākais par infrasarkano un sarkanā krāsā. 

starojumu infrasarkano LED nav redzams cilvēka acs, tāpēc šie LED tiek izmantoti kā rādītājus. Tie tiek izmantoti dažādās sensoriem, gaismas kameras. Starp citu, ja infrasarkanā LED barošanas-up un apskatīt to, izmantojot mobilā tālruņa kameru, tā būs labi redzami mirdzumu.

infrasarkano LED


Kas ilustrē Tabulā redzams aptuvenais sprieguma LED. Tas parasti ir pietiekami, lai to ieslēgtu. Precīzu vērtību konkrētā LED priekšu sprieguma var atrast datu lapā zem elektriskās aprakstā. Tur nominālvērtība priekšu sprieguma kādā noteiktā pašreizējā LED. Piemēram, paskaties datu lapās par sarkano SMD LED firma KINGBRIGHT.

LED priekšu pašreizējā

Strāvas sprieguma raksturlielumi LED

Strāvas sprieguma raksturlielumi LED parāda attiecības starp piemēroto spriegumu un strāvas LED.Turpmāk Attēlā redzams tiešu filiāli tās pašas īpašības datu lapā. 

strāvas sprieguma raksturlielumi LED


Ja LED ir savienots ar strāvas avotu (+ anoda, katoda -), un no nulles līdz pakāpeniski palielina spriegumu uz to, LED pašreizējais var mainīties atkarībā no šo grafiku. Par to var redzēt, ka pēc punkta "saliekt", strāvu caur LED strauji pieaugs zemā sprieguma izmaiņām. Tas ir tieši iemesls, kāpēc LED nevar pieslēgt strāvas avotam bez pretestība, atšķirībā no kvēlspuldzes.  

lielāka strāva, gaišāku LED iedegas. Tomēr, lai palielinātu LED strāva līdz bezgalībai, protams, nav iespējams. Lielu strāvas LED pārkarst un sadedzināt. Starp citu, ja jūs vienkārši piemērot augstu spriegumu uz LED tā var pat iepļaukāt kā vāju Petarde! 

LED sprādziens

Citas īpašības, LED

Kādi citi parametri LED ir interese, raugoties no praktiskā izmantošana?  

maksimālā jaudas izkliedes, maksimālās vērtības nepārtrauktas un impulsa līdzstrāvas un maksimālo reverso sprieguma. Šīs pazīmes parāda robežvērtības spriegumu un strāvu, ko nedrīkst pārsniegt. Tie ir aprakstīti datu lapā saskaņā absolūtais maksimums Vērtējumi.

raksturojums LED


Ja spriegums piemēro LED pretējā virzienā, LED iedegas, un patiešām var neizdoties. Fakts, ka reversā spriegums var rasties sadalījumu , kā rezultātā pretējā LED strāva palielinās dramatiski. Un, ja izlaista LED jaudas (mainīt pašreizējo * par reversās spriegums) pārsniedz pieļaujamo - tā sadegs. Daži datu lapas tiek papildinātas ar atpakaļgaitu filiālē voltu-ampērs pazīmēm, kas liecina spriegumu, pie kura sadalījums notiek.  

starojuma intensitāte (gaismas intensitāte)

Aptuveni runājot, tā ir īpašība, kas nosaka spilgtumu LED konkrētajam testa strāvas (parasti 20 mA).Pārstāvji - IV, mērot mikrokandelah (MCD). Gaišāka LED, lielāka vērtība IV. Zinātniskā definīcija intensitātes ir Wikipedia. 

Tāpat liela interese ir diagramma relatīvās intensitātes starojuma LED priekšu strāvu. Daži LED, piemēram, palielinot pašreizējo intensitāti starojums palielina mazāk un mazāk. Attēlā redzams dažus piemērus. 

starojuma intensitātes LED


Spektrālā īpašība

Tas nosaka, kura viļņu garumu LED izstaro aptuveni emisiju krāsu. Parasti ievada maksimālā viļņu garuma vērtību un grafika emisijas intensitāti LED uz viļņa garumu. Es reti apskatīt datus. Es zinu, ka, piemēram, sarkanā gaismas un pietiekami man. 


Klimatiskās īpatnības

Tie raksturo darbības temperatūru amplitūdu un atkarību parametru LED LED (līdzstrāvas un emisiju intensitātes), salīdzinot ar temperatūru. Ja jūs plānojat izmantot LED augstā vai zemā temperatūrā, jums vajadzētu pievērst uzmanību šīm īpašībām. 

Kā LED?

Materiāls ir paredzēts iesācējiem elektroniku, tāpēc es ar nolūku nepieskārās fiziku LED. Apziņa, ka LED izstaro fotonu, kā rezultātā krustmijas maksas pārvadātājiem PN krustojumam, veic nekādu noderīgu informāciju par praktiskiem tiek izmantotas LED diodes. . Un ne tikai izmantot, bet arī lai saprastu, principā  

Tomēr, ja jūs vēlaties, lai ienirt šo tēmu, es dodu virzienu, kur rakt - Pasynkov VV, Chirkin LK "Pusvadītāji" vai Zi.S "fizika pusvadītāju ierīcēm." Šī universitāte `ovskie mācību grāmatu -. Tur viss pieaudzis  

Produkts ir pievienots vēlmju sarakstam
Produkts pievienots salīdzināšanai.

Mūsu interneta vietnē tiek izmantoti sīkfaili. Sīkfaili palīdz nodrošināt pienācīgu vietnes darbību un tās pilnveidošanu, tāpēc obligātie sīkfaili (tehniskie, funkcionālie un analītiskie) tiek instalēti automātiski. Lai individualizētu jūsu sērfošanas pieredzi un sniegtu piedāvājumus, kuri būtu aktuāli tieši jums, tīmekļa vietnē tiek izmantoti arī mērķa sīkfaili. Nospiežot “piekrītu”, jūs piekrītat mērķa sīkfailu instalēšanai un izmantošanai. Savu piekrišanu varēsiet atsaukt jebkurā laikā, nomainot sava interneta pārlūka iestatījumus un izdzēšot ierakstītos sīkfailus. Vairāk informācijas – sīkfailu politikā